3 ośrodki narciarskie, które warto odwiedzić latem.

Ośrodki narciarskie tętnią życiem nie tylko zimą, ale i latem. Warto poznać je z tej cieplejszej, wakacyjnej strony. W prawdzie na nartach nie pojeździmy, ale za to czeka na nas wiele innych atrakcji, dla których warto zwiedzić te tereny.

Saalbach Hinterglemm to znany ośrodek narciarski w Austrii, z którego dobrodziejstw można korzystać nie tylko w podczas sezonu narciarskiego, ale również w środku lata. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek. Dla aktywnych turystów, uwielbiających piesze wędrówki po dolinach przygotowano 400 km szlaków o różnych stopniach trudności. W tym miejscu znajdą coś dla siebie także alpiniści. Tam można skorzystać z kolejki linowej lub kabinowej, adidas freeride paku przy Reiterkogel, kortów tenisowych w Saalbach Hinterglemm, parku wodnego Teufelswasser, zwiedzić muzeum narciarstwa oraz wybrać wiele innych atrakcji. Na turystów czeka 30 schronisk gdzie można dobrze zjeść przy lokalnej folklorystycznej muzyce.

wspinaczkaSaalfelden Leogang ten ośrodek również jest położony w Austrii. Zimą oblegany przez narciarzy, a latem przez górskich turystów. Tutaj na miłośników gór czeka 400 km tras turystycznych. Tutaj każdy znajdzie odpowiedni dla siebie szlak, jest wiele poziomów trudności. Dla miłośników dwóch kółek napędzanych siłą mięśni czeka 480 km tras rowerowych i 720 km górskich ścieżek rowerowych. W tym miejscu nie ma czasu na nudę. Jest to istny raj dla osób uwielbiających kolarstwo ekstremalne.

rower

Val di Sole ośrodek uwielbiany przez narciarzy szczególnie zimą, ponieważ w tym miejscu zawsze jest piękna pogoda. Latem również przybywają do niego tłumy turystów. Tutaj wspaniałe warunki do wypoczynku mają osoby, które są pasjonatami kajakarstwa. Przez dno doliny przepływa rzeka Noce, z jej uroków korzystają również fani raftingu. Rzeka ma liczne rozwidlenia, przez co na wielu terenach można podziwiać małe wodospady. W Val di Sole znajdziecie również wiele zabytków sakralnych, wartych podziwu. W pobliskich dolinach są liczne uzdrowiska oraz ośrodki termalne, które trzeba odwiedzić.

rafting

   Góry tętnią życiem nie tylko zimą. Warto zobaczyć jak te tereny prezentują się w samym środku lata. Zobacz chodź raz jak piękny krajobraz kryje się pod grubą warstwą śniegu.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *