Arabba – raj dla narciarzy w samym centrum Dolomitów.

Jeśli kochasz górskie krajobrazy, to Arabba jest właśnie dla Ciebie. Miejscowość ta jest położona 1602 m. n.p.m., pomiędzy Passo Campologno a Passo Podoi. W sezonie zimowym jest to raj dla narciarzy. Na miłośników białego szaleństwa czeka, aż 51 tras narciarskich, które łącznie mają długość 62 kilometrów. W tym przez 26 kilometrów ciągną się trasy widokowe Sella Rondy. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia.

 narty

Zimą najbardziej cenione przez narciarzy trasy, to te znajdujące się 26000 m. n.p.m. w Porta Vescovo. Z nich rozpościerają się niesamowite widoki, zawsze panują tam doskonałe warunki narciarskie, na północnych górskich zboczach w czasie zimy nigdy nie brakuje śniegu.

Dodatkową atrakcją i udogodnieniem jest to, że można w szybki i wygodny sposób za pomocą wyciągów przedostać się do lodowca Marmolada. W Arabbie czeka na turystów aż 31 nowoczesnych wyciągów. Szlaki narciarskie są tak dobrze ze sobą połączone, że bez zdejmowania nart można na nich przejechać przez cztery przełęcze, mam tutaj na myśli przełęcz Gardena, Campologno, Podoi i Sella.

marmolada

Arabba jest uwielbiana szczególnie przez fanów freeride oraz narciarstwa alpejskiego. Cieszy się ona dużą popularnością także w sezonie letnim. Wielu turystów na górskich szlakach spędza swój wakacyjny urlop. Miasteczko to stanowi punkt startowy na zbocza Marmolady. W tym miejscu można dobrze zjeść i zebrać siły na dalekie wędrówki. W tej małej miejscowości można odpocząć od codziennego zgiełku i zapomnieć o wszystkich stresach.

To gratka również dla miłośników historii, którzy mogą wybrać się na szlak górski, na którym toczyły się walki o szczyt podczas Pierwszej Wojny Światowej. Na tym szlaku znajduje się wiele obiektów upamiętniających wydarzenia z tamtych lat, można zwiedzać jaskinie i muzea noszące ślady I Wojny Światowej.

 Arabba to miejscowość, w której każdy turysta znajdzie coś dla siebie, niezależnie od pory roku.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *