Kryty stok narciarski w Dubaju

W XXI wieku już prawie każdy oddaje się bez reszty białemu szaleństwu. Jest tak, gdyż większość z nas uwielbia jeździć na nartach, można by rzecz, że wręcz kocha ten sport. Dlaczego? A dlatego, iż wyjeżdżając w góry na narty możemy aktywnie spędzić czas jeżdżąc na nich, a do tego jeszcze podziwiać piękne widoki. Niestety do tej pory jeździć na nartach można było tylko w sezonie zimowym. Całe szczęście powoli się to zmienia za sprawą krytych stoków narciarskich. W nich możemy jeździć na nartach i na snowboardzie przez 365 dni w roku. Tak jest to możliwe! Właśnie jednym z takich krytych stoków narciarskich jest stok w Dubaju. Dubaj to miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj.

dubaj narty

Kryty stok narciarski w Dubaju nazywa się Ski Dubai i jest pierwszym na świecie krytym stokiem narciarskim. Dotrzeć do niego można, przychodząc do centrum handlowego Mall of Emirates w Dubaju. Następnie należy wejść do zajmującej powierzchnię trzech boisk piłkarskich lodówki, wysokiej na 20 pięter.

Ski Dubai to pierwszy kryty ośrodek narciarski na Bliskim Wschodzie. Można tu pojeździć na nartach, na snowboardzie, wybrać się na sanki albo po prostu ulepić bałwana. Na turystów czekają zjeżdżalnie, wyciąg krzesełkowy, rampy do skoków, a także 5 tras różniących się poziomem trudności (najdłuższa ma 400 metrów i ponad 60 – metrowy spadek). Dla snowboardzistów przygotowano Freestyle Zone, a dla rodzin z dziećmi ogromny park interaktywny o powierzchni 3000 metrów kwadratowych – największy kryty snowpark na świecie.

dubai

Kiedy już zdążymy zapomnieć, że na zewnątrz jest np. 27 stopni, i porządnie zmarzniemy, możemy zrobić sobie krótką przerwę od szusowania po stoku i zasiąść przy gorącej herbacie w kawiarni Avalanche. Kawiarnia posiada duży taras, na którym można podziwiać narciarzy i snowboardzistów. W menu kawiarni znajduje się duży wybór zup, kanapek, napojów oraz słodyczy – w sam raz na przekąskę i wzmocnienie sił przed powrotem na stok. Gdy po całym dniu szaleństwa na śniegu opuszczamy centrum i wracamy do upałów, z całą pewnością w pamięci pozostaje nam obraz jakże niesamowitego stoku Ski Dubai.

Kryty stok narciarski w Dubaju jest naprawdę imponujący.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *