Czy można jechać z psem na narty?

Uwielbiasz narciarskie szaleństwo, ale tak kochasz swojego czworonożnego przyjaciela, że nie możesz go zostawić, a chciałbyś pośmigać na nartach? Czy wiesz, że da się to pogodzić? Sprawdź!

Narty z psem

Dyscypliną sportową, która łączy w sobie narciarstwo z towarzystwem psów jest Skijoring. Dokładnie jest to jazda na nartach za psem. Tutaj pies jest zaprzęgany do nart i prowadzi nas po stoku. Ten sport zapoczątkowali Skandynawowie, kiedy odbywały się podróże w głąb Alaski.

Źródło: pixabay.com

Co jest potrzebne do Skijoringu?

Oczywiście w tym artykule mowa o psach z dużych ras, takich, które będą w stanie nas pociągnąć. Jadąc na narty z psim przyjacielem musimy ufać swojemu psu, oprócz tego powinien być on zawsze posłuszny. W przeciwnym razie z udanego wyjazdu nici. Do uprawiania Skijoringu z psem, potrzebujemy dla naszego czworonoga specjalistycznych szelek, które będą dopasowane do obwodu klatki piersiowej psa i jego długości. Właściciel psa również powinien mieć specjalną uprząż na biodra. Wtedy narciarz łączy się z psem przy pomocy specjalnej liny z amortyzatorem, który łagodzi szarpnięcia. Sprzęt ten przypomina wyposażenie do biegania z psem. Wracając do pasa na biodrach, musi być on miękki i ważne jest, aby jego szerokość wynosiła minimum 8 cm. Powinien mieć również karabinki do mocowania liny. Jeśli chodzi o linę, jej wystarczająca długość to 4,5 m. Warto, aby miała amortyzatory.

Źródło: pixabay.com

Dla kogo Skijorinig?

Jest to świetny sport dla zaawansowanych narciarzy, jak i dla tych posiadających podstawowe umiejętności. Początki nie będą łatwe, trzeba nauczyć psa komend dotyczących startu, zwolnienia tempa, czy zatrzymania się. W zaprzęgu możemy mieć maksymalnie 2 psy.

Gdzie jechać na Skijoring?

Tego sportu można spróbować na przykład we Włoszech. Biuro podróży Ski Planet w miejscowościach Alta Badia, czy Val Gardena ma duży wybór hoteli i apartametów przyjaznych dla gości z psami. Zapraszam do sprawdzenia ich oferty na stronie narty-wlochy.pl

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *