Narciarstwo na wypasie – sprawdź co czeka na Ciebie Zillertal

Jeśli jesteś narciarzem, który co roku poszukuje nowych ośrodków i ciekawych stoków? To tutaj sprawdzisz co czeka na ciebie w najbardziej zróżnicowanym regionie narciarskim, którym jest Zillertal. Poznaj jego ciekawostki i tajemnice.

narty w Austrii

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Trasy w Zillertal

Narty w Austrii to świetny pomysł na zimowe szaleństwo. Ilość tras w Zillertal przyprawia o zawrót głowy. Łącznie jest ich, aż 436 kilometrów. Wśród nich możemy skorzystać ze 130 kilometrów tras łatwych, 241 kilometrów tras średnich i 65 kilometrów o trudnych. Tak duża ilość tras to wielki plus, jednak dużym minusem jest tutaj brak oświetlonych tras.

W tym regionie narciarskim mamy malownicze trasy, które swoim pięknem zapierają dech w piersiach. Co ważne, tutaj mamy bogatą i zróżnicowaną ofertę apres-ski. Jest to zarówno idealny ośrodek dla wymagających narciarzy, jak i dla rodzin z dziećmi. Oprócz szaleństwa na stoku, możemy tutaj znaleźć chatki górskie oferujące miejscowe przysmaki oraz skorzystać z różnych form aktywności sportowych. Dodatkową atrakcją są jest spa z wodami termalnymi oraz groty z bulgoczącą wodą. Prawdziwa gratka to ślizgawka, która ma długość 133 metry. Dobrze wyposażone spa i sauny to gwarancja świetnie spędzonego czasu.

Zillertal jest tak duży, że został rozdzielony na 3 podregiony. Oto streszczenie tego, co jest w nich najlepsze.

Zillertal 300

W tym regionie narciarskim znajdziemy trzy popularne szczyty, a mianowicie Ahorn (zwany Górą Rozkoszy), Penken oraz Eggalm. W regionie Penken znajduje się trasa, której nachylenie wynosi aż 78 procent. Jest to najbardziej stroma trasa w całej Austrii.  Natomiast w Zillertal 3000 znajdziemy kilka snowparków, w których z pewnością wyszaleją się miłośnicy freestyle. A w Eggalm są najbardziej zaśnieżone trasy.

Zillertal Arena

Tutaj możemy skorzystać z 143 kilometrów tras narciarskich. To najbardziej malowniczy obszar, który kusi pięknymi i niepowtarzalnymi widokami, które tworzy sama natura. W tym regionie w sezonie zimowym nigdy nie brakuje śniegu. Jest to najlepsze miejsce dla rodzin z dziećmi.

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Lodowiec Hintertux

To miejsce idealne dla narciarzy, którzy chcieliby, aby sezon nigdy się nie kończył. I właśnie tak jest tam. Sezon narciarski na lodowcu trwa 365 dni w roku! Tutaj zawsze mamy gwarancję śniegu. Największą atrakcją na lodowcu jest platforma widokowa, która znajduje się na 3250m n.p.m. i szczelina lodowcowa na wysokości 3200m n.p.m. W tej szczelinie możemy podziwiać podświetlone, lodowe groty, w których odbywa się spektakl kolorów.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *