Na narty Austria czy Włochy?

Nie od dziś wiadomo, że Polacy kochają swoje góry. Jednak jeżeli mają wybór dokąd jechać na narty to wolą stoki we włoskich Dolomitach lub austriackie Alpy. Na ich taką decyzje niewątpliwie wpływa lepsza infrastruktura. Natomiast bogata oferta narciarska zagranicznych kurortów zimowych dodatkowo przechyla szalę na korzyść zagranicznych wyjazdów w góry. Mając to na uwadze w tym artykule zastanowię się razem z Państwem, gdzie jechać na narty Austria, czy Włochy? narciarz2

Zapewne nikogo nie dziwi intensywna promocja włoskich kurortów zimowych w Polsce. W ostatnich latach Polacy upodobali sobie jednak włoskie stoki. Podróżują do Włoch na narty całymi rodzinami, transportem własnym, autokarem i samolotem. Val di Sole, Val di Fassa, czy Livignio przyciągają przede wszystkim doskonałą infrastrukturą, ale także włoskim klimatem i wyśmienitą kuchnią. Co więcej, dokładniejsza kalkulacja pokazuje, że i ceny są tam bardzo korzystne.

Choć koszty zakwaterowania są wyższe niż w Polsce, to narciarze, którzy wybierają zimowy wypoczynek we Włoszech, wiedzą za co płacą. Dostają w zamian doskonale przygotowane, wielokilometrowe trasy, mnogość nowoczesnych wyciągów krzesełkowych, zapierające dech w piersiach widoki, oraz świetną komunikację na i ze stoku. W dużych ośrodkach narciarskich kwestię komunikacji załatwia bowiem jeden karnet, w którego cenę wliczone jest nie tylko poruszanie się po trasach narciarskich, ale także transport skibusami.

Natomiast Austria oferuje niekończące się możliwości uprawiania narciarstwa alpejskiego. W szczególności, w prawie każdej dolinie alpejskiej takich krajów związkowych jak Tyrol, Vorarlberg i Salzburg znajduje się jeden lub nawet kilka terenów narciarskich.

Największe areny narciarskie austriackich Alp obejmują liczne szczyty i dysponują nawet 100 wyciągami oraz trasami narciarskimi o długości 250 km. Należą do nich tak znane regiony jak Zillertal, Wilder Kaiser lub Arlberg, będący kolebką narciarstwa alpejskiego. Dodatkowo w Austrii popularnością cieszy się lodowiec Tuxer, jako jedyny w Austrii z terenem otwartym przez cały rok, jak i inne lodowce (np.: Sölden, Stubaier Gletscher), które w zależności od sezonu zapraszają na jazdę na nartach w lato.

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi podejmą Państwo słuszną decyzję czy jechać na narty do Austrii, czy Włoch. Niewątpliwie oba te regiony cieszą się dużą popularnością wśród Polaków i nie tylko.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *