Narty w maju- czemu nie?

Chociaż maj nie kojarzy nam się zupełnie z nartami na nasze szczęście, niektóre ośrodki nawet w ten pozornie ciepły miesiąc oferują nam jazdę na nartach. Zobacz gdzie, możecie wyjechać na narty w maju.

Wyjazd na narty w maju to świetny pomysł, dni są dłuższe, a gwarancja słońca na stoku jest niemalże 100%. Pamiętajmy jednak, że jeżeli chcemy pojeździć na nartach, będziemy musieli dość wcześnie wstać. Może zdarzyć się nawet tak, że temperatura będzie się zmniejszać, co oznacza, że może trafić się nam nawet tak, że będziemy jeździć w śnieżnym puchu. Pamiętajcie, że w maju wyjazd na narty jest dużo tańszy, dla niektórych może to być główny powód, dla którego decydujemy się na wyjazd na narty w maju.

Tignes – Francja

Ten ośrodek otwarty jest jedynie do początku maja, jeżeli zależy wam na wyjeździe na narty w długi weekend majowy, to skorzystajcie właśnie z tego ośrodku. Jeszcze do niedawna ośrodek ten oferował jazdę na nartach, przez cały rok niestety od pewnego czasu zmieniło się to. Choć stoki są tu czynne tylko do maja to i tak jeszcze w tym miesiącu możemy korzystać ze 100 km tras.

Hintertux- Austria

Otwarty jest przez 365 dni w roku. Jest to jeden z lodowców czynnych w maju. Warto wiedzieć: ośrodek ten od kwietnia do maja oferuje największą liczbę tras. Zazwyczaj w maju czynne jest co najmniej 40 km tras, a czasami nawet 60 km. Wiosną, nawet w maju, trwają tu serie imprez i festiwali, które odbywają się co weekend.

źródło: skiinfo.de

Riksgränsen – Szwecja

Ośrodek otwarty jest do początku czerwca. Jest to dość specyficzny ośrodek, ponieważ do lutego jest tam za ciemno by uruchomić wyciągi. Jednak śnieg utrzymuje się tutaj do czerwca. Od końca maja trwa tu 24- godzinny dzień polarny. Wyciągi kursują tu już w bardzo wczesnych godzinach nocnych, dzięki czemu możemy szusować w promieniach północnego słońca.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *