Narty z dzieckiem – najlepsze kierunki

Ośrodki narciarskie dostosowują swoje oferty zarówno dla osób, które chcą wybrać się na narty z grupą znajomych, jak i dla tych którzy chcą spędzić czas w gronie rodzinnym. Jak, więc wybrać odpowiednią ofertę na wyjazd z dzieckiem?

dziecko narty

źródło: pixabay.com

Tyrol w Austrii jest jednym z miejsc, które warto rozważyć, planując narty z dzieckiem. Miejsce to oferuje długie trasy i bardzo dobre warunki. Alpy zachęcają turystów z całej Europy swoimi widokami oraz faktem, że w niektórych miejscach sezon trwa od listopada aż do maja. W przypadku lodowca sezon trwa przez cały rok. Duża różnorodność tras pozwala bez problemu znaleźć miejsce zarówno dla bardziej doświadczonych, jak i mniej doświadczonych narciarzy. Nawet dla osób, które poszukują bardzo mocnych wrażeń, znajdzie tu miejsce w Mayrhofen, znajduje się jedna z najbardziej stromych tras – Harakiri. W Tyrolu można znaleźć aż 80 ośrodków narciarskich, które posiadają bardzo dobrą infraktusturę, która oprócz doskonale rozbudowanej bazy noclegowej oraz gastronomicznej, może pochwalić się sporą ofertą przedszkoli oraz szkółek narciarskich, oraz śnieżne place zabaw. Narciarze mogą wybierać pomiędzy masą nowoczesnych wyciągów oraz kolejek liniowych, które mogą stanowić atrakcję samą w sobie.

narty z dzieckiem

źródło: pixabay.com

Poprad i Wysokie Tatry w Słowacja, jeżeli uważacie, że Austria nie jest dobrym wyborem pod względem odległości, to zapewne spodoba się Wam propozycja nart w Słowacji. 40 km od polskiej granicy znajduje się ośrodek Wysokie Tatry. Składa się na niego kilka małych miejscowości, a atrakcje turystyczne zapewnia Poprad, czyli największe miasto w regionie. Sporą zaletą tego regionu jest wspólny skipass oraz dogodne połączenie kolejką elektryczną. Najpopularniejsze stacje znajdują się w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokovcu i Strbskim Plesie, w każdej z niej można znaleźć odpowiednie dla dzieci trasy oraz szkółki narciarskie. Jeżeli według nas to nadal jest za mało, to warto zwrócić uwagę na tor saneczkowy oraz SnowFunPark w Smokowcu. Jak widzicie, nie musicie się znacznie oddalać się od granicy, by spróbować swoich sił na ciekawych stokach, a dodatkowo spróbować różnych atrakcji turystycznych.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *