Sprawdź jak ze śniegiem radzą sobie artyści.

Ulepienie bałwana to przysłowiowa bułka z masłem. To umie chyba każdy z nas. Nieco trudniejsze jest rzeźbienie w bryle śniegu. Tutaj przedstawiamy Ci miejsce, w którym wielu artystów rzeźbiarstwa podda próbie śniegu swój talent.

Kilkudziesięciu artystów stworzy 10 drużyn. Będą zmagać się z wielką bryłą śniegu o wymiarach 3x3x3 m. Śnieg będzie pochodził z najbliższego otoczenia. Bryły te nie będą umieszczone jedna przy drugiej, ale będą zlokalizowane w różnych obszarach.

rzeźba

Festiwal rzeźbienia w śniegu odbywa się już od kilku lat w Innichen. Tutaj rzeźbiarze zawsze wykazują się niesamowitą kreatywnością, pomysłowością i ogromnym talentem.

Artyści mogą używać tradycyjnych narzędzi do rzeźbienia oraz wody, która jak wiadomo szybko zamarza w tamtejszym klimacie.

Festiwal rzeźbienia w śniegu w San Candido rozpoczyna się 13 stycznia i trwa do 15 stycznia, natomiast w San Vigilio zaczyna się 18, a kończy 20 stycznia. Artyści  w tych miastach zmagają się z bryłą śniegu przez 3 dni.

Niesamowite rzeźby są podświetlone również w nocy, co dodaje im swoistego uroku.

Wybierając się w tym czasie na narty do Włoch, na przykład do  warto zahaczyć o tę miejscowość i zobaczyć niezwykłe dzieła artystów, którzy pracują w zimnie i mrozie, aby na chwilę stworzyć coś niesamowicie pięknego.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia najlepszych rzeźb z poprzednich sezonów:

Rok 2015:  San Candido

PS. Sowa, czy Mikołaj? Oczka ładnie się świecą 🙂

źródło: www.snow-festival.com

źródło: www.snow-festival.com

Rok 2015: San Vigilio

Źródło: http://www.snow-festival.com/

Źródło: www.snow-festival.com/

Rok 2014: San Vigilio

Źródło: www.snow-festival.com

Źródło: www.snow-festival.com

Jadąc na narty do Cervinii zawsze zahaczam o takie ciekawe wydarzenia. Fajnie jest podziwiać małe dzieła sztuki.

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *