Wyjazd na narty do Austrii w październiku, czyli wyjazd do Stubai

W Stubai możemy cieszyć się jazdą na nartach już w październiku, co jeszcze oprócz wczesnego rozpoczęcia sezonu oferuje nam ten wyjazd na narty do Austrii? Jakie warunki narciarskie panują w Stubai? Dlaczego warto wyjechać na narty do Stubai?

narty Stubai

źródło: pixabay.com

Dlaczego warto wyjechać na narty do Stubai?

Sezon narciarski w Stubai rozpoczyna się w październiku, a kończy się w czerwcu, a czasami nawet w lipcu, czyli trwa przez 10 miesięcy. Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, znajdują się tu 24 wyciągi w tym połowa z nich to wyciągi krzesełkowe, a druga połowa to gondole.

Dolina oferuje wiele tras, których większość znajduje się na lodowcu Stubai. Trasy znajdują się na wysokości nawet 3150 m n.p.m. i właśnie dzięki temu tak długo możemy cieszyć się dobrymi warunkami śniegowymi.

Stubai jako przyjazny rodzinie region

W stubai panują idealne warunki zarówno dla tych mniejszych jak i tych większych, dlatego też Stubai zostało kilkukrotnie okrzyknięte „najbardziej przyjaznym rodzinie regionem narciarskim w Alpach”.

Jeżeli nie jesteśmy doświadczonymi narciarzami i dopiero rozpoczynamy przygodę z nartami to idealne dla nas będą łagodne stoki Serles. Znajdzie się tu też miejsce dla miłośników snowboardu. W ośrodku znajduje się wiele schronisk, więc bez problemu znajdziemy miejsce do odpoczynku, gdzie będziemy mogli skosztować lokalnych specjałów, czy podziwiać piękne górskie widoki.

Stubai wyjazd

źródło: pressegletscher.stubai.at

Jakie inne atrakcje oferuje Stubai?

Lodowiec Stubai znajduje się bardzo blisko stolicy Alp, którą jest Innsbruck, nazywany inaczej stolicą sportów zimowych, to właśnie tu rok rocznie rozgrywany jest Puchar Świata i już dwa razy odbywała się tu olimpiada. Kiedy jednak będziemy chcieli odpocząć od jazdy na nartach i innych sportów zimowych, możemy podziwiać zabytki architektoniczny, pochodzić po sklepach, czy deptakach. Innsbruck oferuje także liczne wydarzenia kulturalne, więc bez obaw o nudę, ten wyjazd na narty do Austrii będziemy mogli uznać za udany.

W Stubai odnajdą się zarówno doświadczeni i początkujący narciarze jest to miejsce dla rodzin z dziećmi, jednak pary, czy single także znajdą tu swoje miejsce. Zaplanowaliście już swój jesienny wyjazd na narty do Stubai?

Skomentuj post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *